Archive for Styczeń, 2014

Nasza sypialnia

czwartek, Styczeń 30th, 2014

Pakowanie jest mało lubianą przyjemnością, która jednak niezmiennie poprzedza na ogółu bardzo przyjemny czas – mianowicie wyjazd wakacyjny. Do urlopu większość Polaków przygotowuje się bardzo długo, jako że tylko dwa lub trzy tygodnie w roku ma wolne od pracy. Z tego powodu urlop chcemy wykorzystać w sposób maksymalny i zapomnieć o trudach dnia codziennego, czy o obowiązkach zawodowych. Zorganizowany wyjazd z biurem podróży zapewni nam komfort i beztroskę, o wszystko bowiem zadba biuro i jego kontrahenci. Coraz więcej osób na cel wakacyjnych wojaży wybiera zagranicę, ponieważ w ciepłych krajach ma zapewnioną pogodę, a na dodatek może zobaczyć coś, czego w Polsce nie ma. Osoby nastawione na zwiedzanie zabytków wybiorą oferty turystyczne w Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech i Turcji. Ci, którym bardziej zależy na błogim wypoczynku na plaży, zdecydują się na ofertę wyjazdu do Tunezji, który również może być przecież połączony ze zwiedzaniem, np. Kartaginy. Przed wyjazdem na urlop każdy z nas musi się spakować. Jeśli lecimy samolotem do wybranego kraju powinniśmy się wcześniej zorientować, jak dużo bagażu możemy zabrać. Większość linii lotniczych posiada pewne ograniczenia w tym zakresie.

Umowa najmu i mieszkania

wtorek, Styczeń 28th, 2014

Urządzając własne mieszkanie powinniśmy zagłębić się w lekturę różnych stylów, jakie można użyć do swego domowego wnętrza. Najbardziej ekonomicznym wystrojem wnętrza jest wystrój w stylu minimalistycznym. Polega on na wyrzeczeniu się wszelkich dodatków i innych zbędnych bibelotów. Styl ten wywodzi się z Japonii i charakteryzuje się tym, że w pomieszczeniu znajdują się tylko niezbędne przedmioty codziennego użytku. Wszystko jest proste i harmonijne. Niekiedy nawet w skrajnych przypadkach można zobaczyć meble bez uchwytów. Kącik wypoczynkowy jak to w Japonii składa się z niskiej ławy i równie niskich, niewielkich foteli. Wszystko jest urządzone w jednym stonowanym kolorze. Nie ma możliwości użycia w tym pomieszczeniu żadnych kolorowych dodatkowych, ani kolorowych elementów na ścianach. By styl ten był bardzo widoczny pomieszczenie musi być duże. Jeżeli użyjemy wystroju minimalistycznego w pomieszczeniu małym to niestety nie przyniesie to oczekiwanego efektu. Styl ten pasuje do pedantycznych.

Rodzinna sielanka na wsi

poniedziałek, Styczeń 27th, 2014

Dla wielu z nas łazienka połączona z toaletą jest codziennością. Na co dzień korzystamy z tego pomieszczenia, aby móc wygodnie się umyć czy skorzystać z toalety. Każdy z nas zupełnie inaczej może postrzegać wartość tego pomieszczenia. Bywa, że jest to niezrównane miejsce medytacji, gdzie nawet najbardziej uporczywe sprawy mogą zostać z powodzeniem rozwiązane. Ta cisza i skupienie czasami bywają owocne w pomysły. Łazienka, która jest oddzielna z toaletą jest na pewno czymś zdecydowanie wygodniejszym pod warunkiem, że w toalecie jest niewielki zlew, aby można było umyć ręce. W innym wypadku takie rozdzielenie nie ma większego sensu. Oczywiście wiemy, że w tym przypadku jedna osoba może spokojnie poddawać się czynnościom regenerującym pod prysznicem, czy w wannie, a druga bez problemów korzystać z toalety. Takie są zalety oddzielnych pomieszczeń sanitarnych. Dostępne są one w blokach. W domach raczej nie rozdzielamy się na takie drobnostki tworząc tylko jedno pomieszczenie (na piętro, często mając dom piętrowy skupiamy się na dwóch łazienkach).

Jadalnia – już zapomniana czy jeszcze nie?

piątek, Styczeń 24th, 2014

Chyba każdy z nas ma niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa. Cudowne zapachy dzieciństwa, wspaniała zupa grzybowa mamy, czy jakakolwiek inna potrawa. Niezapomniany wystrój, nasz dziecięcy pokój itp. To wszystko zapada w naszej pamięci i ma wpływ na nasze dalsze wybory dotyczące wystroju naszego mieszkania. Domowe wystroje dotyczą każdego pokoju w domu, korytarza łazienki i kuchni. Każdy najmniejszy element jest ważny w wystroju. Domowy- znaczy ciepły, niepowtarzalny, wyjątkowy, – jeżeli chodzi o aranżację wnętrz w stylu „domowym” uwzględniamy wszystkie możliwe aspekty domowego ciepła, radości i miłości. Stare drobiazgi należące od pokoleń do rodziny stanowią dodatkowy atut domowego wnętrza. Trudno powiedzieć, że nasze mieszkanie nie ma „domowego charakteru” właściwie każde ma. O domu ciepłym i rodzinnym możemy mówić wówczas wtedy, gdy panuje w nim miłość i szacunek do wszystkich. Dom, w którym kiedyś zatracono najważniejsze ideały i poddano się przynoszącym spustoszenie nałogom, może być kojarzony tylko z bólem, a samo słowo dom nabiera w tej sytuacji zupełnie innego znaczenia.

Wykładzina w salonie

piątek, Styczeń 24th, 2014

Kreowanie wnętrza swojego domu to dość odpowiedzialna praca. Na pewno warto skoncentrować się na odpowiednich elementach, które mogą efektownie dopracować styl takiego miejsca. Tymi elementami może być między innymi dywan lub co lepsze wykładzina. Osoby, które preferują wykładzinę powinny bardzo dokładnie zastanowić się, jaki kolor i rodzaj wzorów wybierają (może być to element bardziej jednolity w kolorystyce) by można było do tego dopasować całe wyposażenie. Jest w błędzie ten, kto myśli, że wykładzina jest przeżytkiem. Może być to bardzo efektowny i niebywale dekoracyjny dodatek do salonu, który podkreśli nowoczesność na przykład odpowiednim kolorem. Najczęściej wybierane są bardziej stonowane kolory wykładzin, chociaż jeśli ma się w domu zwierzę, psa, kota lepiej jest zaproponować do takiego wnętrza salonowego nieco ciemniejszą wykładzinę. Pozwoli to poczuć się pewniej w przypadku niewielkich zabrudzeń, które mogą być nawet niewidoczne przy ciemniejszych kolorach wykładzin oraz dywanów.

Co to jest „Rodzina na swoim”?

czwartek, Styczeń 23rd, 2014

W ówczesnych czasach zdarza się, że gubimy się w świecie bankowości. Aktualna szeroko rozwinięta oferta banków polskich, zagranicznych jak i międzynarodowych stanowi zupełnie odległy świat większości populacji. Natomiast społeczeństwo coraz częściej podejmuje się zaciągnięcia kredytu. Przy podejmowaniu decyzji warto dokładnie zapoznać się z dostępną ofertą na rynku i dopiero wtedy dokonać wyboru. W większości wypadków, gdy decydujemy się na kredyt jesteśmy w sytuacji podbramkowej, gdzie towarzyszy nam stres. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest kalkulator bankowy, który prowadzi program „Rodzina na swoim”. Dostępny jest on dla wszystkich obszarów naszego kraju i dostosowany jest do każdej gminy i banku oferującego usługę. Dla młodych rodzin jest to świetna alternatywa na rozpoczęcie życia na własnym mieszkaniu, gdzie nie będzie potrzeby dzielić się lodówką czy szafkami z swoją teściową. Dodatkowo nasze dzieci wyjdą na tym lepiej, gdyż ukochani dziadkowie nie znają granic w rozpieszczaniu swoich wnucząt.

Zamieszkać nad morzem

środa, Styczeń 15th, 2014

Wielu z nas, planując wakacyjny urlop, decyduje się na wypoczynek nad morzem. Kusi nas wizja słodkiego lenistwa na rozgrzanym słońcem piasku, perspektywa zasłużonego relaksu. Jednak zanim będziemy mogli wypocząć, musimy rozwiązać problematyczną kwestię znalezienia odpowiedniego mieszkania nad morzem. W wielu nadmorskich kurortach można skorzystać z oferty domów wypoczynkowych, jednak nie zadowolą one każdego. Często ich standard okazuje się poniżej naszych oczekiwań, a ceny są zbyt wygórowane, jak na warunki, które zastajemy. Inną opcją jest wynajęcie mieszkania nad morzem, od prywatnych właścicieli, którzy chętnie udostępnią własne lokum za odpowiednią kwotę. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że mamy wszystko pod ręką: sypialnię, kuchnię i łazienkę, których nie musimy z nikim dzielić. Nasza prywatność nie zostaje naruszona, a my możemy poczuć się jak w domu. Jeśli mamy taką możliwość, zawsze możemy zatrzymać się u rodziny lub znajomych, którzy posiadają własne mieszkania nad morzem.

Zalety korka na ścianie

środa, Styczeń 8th, 2014

W naszych domach najczęściej na ściany nakładamy różnego rodzaju farby albo tapetę – jest to od lat standardowe rozwiązanie, oczywiście poza takimi pomieszczeniami jak łazienka czy ściana kuchenna, gdzie obowiązkowo należy przykleić płytki. Jednak ciekawym rozwiązanie, bardzo często stosowanym w krajach Europy Zachodniej, jest położenie na ścianę korka – takie rozwiązanie ma wiele zalet. Korek jest materiałem, który jest odporny na pleśń, różnego rodzaju grzyby czy bakterie, łatwo więc można utrzymać go w czystości. Bardzo łatwo jest nałożyć korek na ścianę, przy czym należy pamiętać, aby w przypadku podjęcia decyzji o położeniu korka w pomieszczeniach, gdzie jest stosunkowo dużo wilgoci, był on odpowiednio zaimpregnowany – używa się do tego celu tak zwany korek lakierowany. Ściana wyłożona korkiem znakomicie wygłusza dane pomieszczenie oraz amortyzuje różnego rodzaju drgania. Wyłożenie ścian korkiem bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie ściany są narażone na częste ocieranie się, a więc w przedpokoju.

Pomysł na miejsce do zamieszkania

środa, Styczeń 8th, 2014

Szukanie dla siebie miejsca, gdzie będzie się nam dobrze mogło mieszkać, jest czasami jednak mało realne. Powodem jest fakt, iż liczne osoby, starają się doszukać czegoś, co będzie im pomagało w codziennym życiu, a dodatkowo czegoś, gdzie będzie zdecydowanie prościej się zajmować wszystkimi obowiązkami. Nasz dom, jak najbardziej powinien dla nas być miejscem zarówno cichym, jak i miejscem, gdzie będziemy się czuć w pełni swobodnie. Czasami jednak nie do samego końca można być pewnym, iż mamy dla siebie coś, gdzie nam się wygodnie mieszka. Jest to spowodowane tym, że na przykład istnieje konieczność, aby funkcjonować wedle własnych zasad, jak i konieczność, aby faktycznie móc korzystać ze wszystkiego, co dla nas jest najbardziej na daną chwilę na miejscu. Niekiedy dodatkowo należy jeszcze zrobić coś, co zdecydowanie będzie mieć na nas pozytywny wpływ, a nawet coś, co znacznie odmieni nasze codzienne ruchy. Im częściej będziemy się starać o na przykład odszukanie dla siebie miejsca gdzie można mieszkać, tym wszystko będzie dla nas zdecydowanie łatwiejsze. Jak dla nas takie miejsca, są zdecydowanie ważne. Aby życie mogło toczyć się spokojnie, trzeba także spokojnego osiedla, jak i eleganckiego budynku.

Kuchnia – centrum dowodzenia

poniedziałek, Styczeń 6th, 2014

Tradycyjnie sercem każdego domu czy mieszkania jest kuchnia. Było tak od dawien dawna, że członkowie rodziny gromadzili się w miejscu, gdzie było ciepło i gdzie było jedzenie, czyli przy palenisku, piecu kuchennym w pomieszczeniu, gdzie był ustawiony. Uprzywilejowanym miejscem na wsiach, gdzie panowała tradycja budowania dużych pieców kuchennych, urządzano legowisko usytuowane na takim właśnie piecu. Zwyczaj przesiadywania w kuchni przeniósł się wczasy późniejsze, mimo że przestało to być jedyne ciepłe miejsce w mieszkaniu. W kuchni można zawsze coś zjeść nie (przejmując się nakruszeniem na dywan lub poplamieniem podłogi), porozmawiać przy herbacie. Niestety w pewnym okresie czasu, budowano bloki mieszkalne, z lokalami o mikroskopijnych kuchniach, czasem nawet pozbawionych okna. Nie zadbano o to, że nie na nic przyjemniejszego niż spotkanie rodziny przy śniadaniu, przy kuchennym stole, zapachu kawy i świeżej jajecznicy. Nawet w samotności wygodnie jest rozpocząć dzień poranną kawą właśnie w kuchni, z kanapką, gazetą, radiem.

Czy wiesz że
  • Stopy dla stópStopy dla stóp
    Łazienka nie musi mieć bardzo sztywnego, oficjalnego i zimnego charakteru. Nawet w takim miejscu, które odwiedza bardzo dużo ludzi, szczególnie jak mamy gości czy robimy imprezę, możemy sobie pozwolić na …
  • Sklep z zabawkami dla dzieciSklep z zabawkami dla dzieci
    Zabawki dla chłopca i dziewczynki. Każde dziecko bez względu na wiek uwielbia się bawić. Zabawki pozwalają najmłodszym przenieść się w świat wyobraźni, dzięki czemu przeżywają przygody razem ze swoim ulubionym …
  • Przyczepki rowerowe dla dzieciPrzyczepki rowerowe dla dzieci
    Przyczepki rowerowe dla dzieci. Latem często lubimy rodzinne przejażdżki rowerowe. Mając małe dziecko, często nie możemy na taką przejażdżkę się wybrać, gdyż może być to niebezpieczne dla malucha.Z odsieczą przychodzą …
Links
Strony
Najnowsze komentarze