Archive for Marzec, 2014

Co znaczy „dom”?

piątek, Marzec 28th, 2014

Ile osób zamieszkuje kulę ziemską, tyle jest różnych wyjaśnień dla zwykłego, wydawałoby się, słowa „dom”. Dla każdej z tych osób ma ono inne znaczenie, inne wspomnienie, inną wartość. Dla wielu kojarzy się ono z budynkiem. Zwyczajny budynek postawiony z cegły czy pustaków, który chroni przed zimnem i wiatrem, a w lecie przed upalnym słońcem. Dla kolejnych dom, to możliwość wykazania się przed znajomymi zawartością własnego portfela. Każdy przecież wie jak wiele pieniędzy pochłania urządzenie, wyposażenie oraz dalsze utrzymanie okazałego domu. Ogromny odsetek ludzkości za dom uważa grono osób, które łączy wzajemne uczucie. Ciepło, oparcie, pomoc, życzliwość. Są to przymioty, które nie powinny być obce dla nikogo. Powinny mieć miejsce w każdym domu. Słowo dom dopiero wtedy nabiera znaczenia, kiedy zamieszkują go kochający się ludzie. Ludzie, którzy mogą na sobie polegać w każdej sytuacji, którzy pomogą sobie wzajemnie. Warto zastanowić się, co to słowo oznacza dla nas? Czy dom to tylko ściany i dach?

Tradycyjna rodzina

niedziela, Marzec 16th, 2014

Kończąc prace remontowo-budowlane w swoim domu można być zadowolonym, że jest to już końcówka wielkiego wysiłku, który trzeba było włożyć w ten proces. Na pewno budowanie domu wymaga od wielu osób ogromnego poświęcenia, nie tylko tego finansowego, ale także poświęcenia swojego wolnego czasu, czasami nerwów. Wybierając odpowiednie podłogi do swojego domku można skoncentrować się na nowoczesnym materiale. Bardzo ciekawe okazują się być panele podłogowe, poprzez które można znacznie przyspieszyć te ostatnie remontowe prace, by już po tym moc się swobodnie wprowadzić i cieszyć się takim wnętrzem. Oczywiście nie każdemu muszą podobać się różnego typu panele podłogowe, których jest naprawdę wiele wzorów. Można także oprzeć się na płytkach gresowych i ceramicznych, które bardzo dobrze są dopasowane do różnych domowych pomieszczeń. Zakup takich materiałów podłogowych na pewno nie powali na kolana, ceny są dość względne jak na obecne czasy. Warto pamiętać o tym, że wybór podłóg jest może nie na stałe, ale na dłuższy okres.

Model rodziny dwa plus jeden we współczesnym społeczeństwie

piątek, Marzec 14th, 2014

Czynniki kulturowe, ale również ekonomiczne sprawiają, że coraz powszechniejszym modelem rodziny, staje się model dwa plus jeden. Wiele osób decyduje się na dzieci w coraz późniejszym wieku, co wynika z konieczności zdobycia wykształcenia, jakie pozwala na uzyskanie odpowiedniego poziomu społecznego. W wyniku coraz dłuższego procesu edukacji, co związane jest z wymaganiami rynku pracy, sprawia że wiele osób nie ma czasu na decydowanie się na dzieci. Coraz większa liczba małżeństw decyduje się na dzieci już po trzydziestym roku życia. W takim wieku większość osób posiada taką rolę społeczną, która pozwala na wypełnienie ekonomicznej roli jaką ma rodzina, czyli zapewnienie bytu materialnego poszczególnym członkom rodziny. W rodzinach w modelu dwa plus jeden znacznie łatwiej jest zapewnić wysoki status materialny, co wynika z funkcji satysfakcyjnej. Z tego powodu wiele innych funkcji rodziny, jak bardzo ważna funkcja wychowawcza, schodzi współcześnie na dalszy plan. Model rodzin z jednym dzieckiem nie jest korzystny dla społeczeństwa, w jakim nie dochodzi w takiej sytuacji do naturalnej wymiany członków społeczności. Z tego powodu pojawiają się problemy demograficzne związane z przyrostem naturalnym.

Starsi ludzie i mieszkanie

środa, Marzec 12th, 2014

Im człowiek starszy, tym więcej ma problemów związanych z własnym zdrowiem. Dlatego też pojawia się pytanie, co dla ludzi w podeszłym wieku jest lepsze – własny dom, czy też mieszkanie w bloku? Pojawiają się tutaj argumenty przemawiające za jednym i za drugim. Dużo też zależy od tego, czy starsza osoba mieszka sama, czy też z kimś innym. Mieszkanie w bloku może być o tyle odpowiednie, że zazwyczaj ma się do dyspozycji niewielką powierzchnię mieszkalną. To wiąże się z ograniczonym obowiązkiem sprzątania, co starszym osobom bardzo odpowiada. Aczkolwiek mieszkanie w bloku często wiąże się z problemami związanymi z poruszaniem się. Nie zawsze jest do dyspozycji sprawna winda. Do drzwi głównych bloku nieraz prowadzą liczne stopnie, co może być naprawdę znacznym obciążeniem. Są bowiem przypadki, że blokowisko liczy pięć pięter i nie a windy. Wtedy taka starsza osoba musiałaby pokonywać wszystkie schody pieszo, aby dostać się do swojego mieszkania. To jest niestety bardzo uciążliwe. Stąd też najlepiej dla osób starszych, kiedy mieszkają w prywatnym domu i znajdują się pod opieką kogoś młodszego, kto także jest współlokatorem tego samego obiektu mieszkalnego. Nie każdy starszy człowiek ma niestety tyle szczęścia.

Problemy, jakie musi obejść instytucja rodziny

niedziela, Marzec 9th, 2014

Asystentem rodziny może zostać osoba spełniająca określone kryteria. Jednym z nich jest wykształcenie wyższe kierunkowe, takie jak pedagogika, socjologia, psychologia, nauki o rodzinie. Musi też mieć udokumentowane minimum 3 letni staż pracy w instytucji zajmującej się rodziną lub dziećmi. Asystent rodziny posiada bardzo szerokie uprawnienia w realizacji swojej pracy. Jednym z jego głównych zadań jest udzielanie wszechstronnej pomocy rodzinom zastępczym, jak też pełnoletnim wychowankom takich rodzin. Asystent prowadzi szerokie poradnictwo dla rodzin oraz edukuje je, ukierunkowując możliwości pokonywania trudnych sytuacji życiowych, rozwiązywanie problemów rodzinnych, służy też informacją na temat pomocy udzielanej przez stosowne instytucje samorządowe, pozarządowe oraz organy rządowe. Współpracuje z właściwymi jednostkami administracji terytorialnej, organizacjami pozarządowymi oraz wszystkimi innymi specjalizującymi się w podejmowaniu działań na rzecz rozwiązywania problemów rodziny. Monitoruje na bieżąco funkcjonowanie danej rodziny, nawet po zakończeniu bezpośredniej pracy z tą rodziną. Na wniosek właściwego sądu sporządza wywiady i opinie o rodzinie i jej członkach. Jeden asystent rodziny w tym samym czasie może prowadzić pracę maksymalnie z dwudziestoma rodzinami, zależne jest to jednak od stopnia trudności wykonywanej przez niego pracy i stopnia jego doświadczenia zawodowego i przygotowania.

Nowoczesne wyposażenie mieszkania

sobota, Marzec 8th, 2014

Powiedz mi co znajduje się na twoich półkach, a powiem ci kim jesteś. Każdy człowiek co innego na nich umieszcza. Jednych zadowalają książki, inni wolą przeróżne ozdoby. Są też tacy, którzy na meblach nie tolerują absolutnie niczego, wszystko chowając do szuflad. Jeśli półki ozdabiają porcelanowe słoniki, stare i unikatowe zabawki, drzewka szczęścia, pluszowe maskotki i lalki, to mamy do czynienia z osobą o bardzo kobiecej naturze. Zazwyczaj osoba taka ma również kwieciste firanki, ozdobne narzuty na łóżka i kanapy. Meble w takim domu posiadają szereg zdobień. Osoba w nim mieszkająca lubuje się w dekoracjach. Zazwyczaj jest człowiekiem bardzo uprzejmym, pełnym wewnętrznego ciepła, odkrytym emocjonalnie na potrzeby innych ludzi. Reszta rodziny nierzadko uwielbia tą osobę. W sumie naprawdę jest za co. W dzisiejszym świecie coraz mniej jest ludzi, którzy z takim oddaniem poświęcają się swoim pasjom, najbliższej rodzinie i przyjaciołom. Z pewnym nawet jawnym ekshibicjonizmem okazują swoje emocje.

Sztuka projektowania

środa, Marzec 5th, 2014

Sztuka projektowania, musi mieć jakość, jakiej nikt nie jest w stanie w żadnym razie podważyć. Projektowanie wnętrz, pozwala nam dodatkowo na nauczenie się piękna, znajdującego się w sztuce, jak i w zwykłych architektonicznych murach. Wiadomo, iż jedno z drugim, należy umiejętnie umieć połączyć. Jest to dodatkowo jeszcze coś, co ma pełen wpływ na zdobycie wysokiej jakości, względem dokonania tego, co nam się najbardziej będzie mogło spodobać. Nigdy nie powinniśmy zapominać, iż na przykład projektowanie, nie jest wcale takie łatwe. Nie jest w nim wystarczające parę kresek, jak i opis, co gdzie ma się znaleźć. Projektowanie wnętrz, dodatkowo należy zaczynać od konsultacji z osobami, docelowo mającymi od nas dokonać zakupu wybranego dla siebie elementu. Projektowanie może być ciekawe, jak i dodatkowo jeszcze wpływać na nasze samopoczucie. Czasami trzeba mieć w nim wszystko, co tylko będzie pomagało nam w codziennych obowiązkach, a tym samym wpływało na nas pozytywnie. Nie wolno zapominać, o tym, iż najważniejsza dla nas jest rodzina, a projektowanie wnętrz, w dużej mierze jest dla nich. Wiadomo, iż z nimi będziemy mieszkać pod jednym dachem, jak i z nimi będziemy mieć możliwość korzystania z dóbr naszego domu.

Organizacja wypoczynku

wtorek, Marzec 4th, 2014

Wnętrze naszego domu to podstawa, aby móc wykorzystać swój zmysł dekoratorski. Jeśli mamy ku temu odpowiednie warunki jak najbardziej możemy wziąć pod uwagę zmianę. Można kupić nowe meble albo zwyczajnie zdecydować się na większy remont. Nie tylko zmiana koloru ścian może odpowiednio dobrze wpłynąć na wygląd estetyczny całego mieszkania. Z pewnością kwestia wykorzystania pomysłów remontowych bardzo dobrze pozostaje dopasowana do zmiany otoczenia. Jeśli mamy tylko na względzie odpowiednie stylizacje możemy wykorzystać propozycje katalogowe. Tam bardzo dobrze ukazane zostają możliwości kreowania wnętrza całkiem dobrymi pomysłami kolorystycznymi i dekoracyjnymi. Trud może sprawić wykonanie remontu, ponieważ nie każde mieszkanie da się na nowo przestawić, by zmienić układ pomieszczeń. Zamiast rozwalać ściany lepiej jest zastanowić się jak jeszcze można wpłynąć na kreowanie wnętrza bez zbędnych remontów. Na pewno wiele pomieszczeń można odpowiednio zaprezentować, także względem meblowych propozycji.

Zalety posiadania w domu psa

poniedziałek, Marzec 3rd, 2014

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – jest w tym naprawdę wiele racji. Posiadanie w domu psa daje rozliczne korzyści, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mamy dzieci – to one w znakomity sposób uczą się dzięki temu troski o druga istotę, miłości do zwierząt, zrozumienia ich potrzeb. Dziecko w takim domu znakomicie się rozwija, zwłaszcza jest bardzo dobra sytuacja, kiedy już od urodzenia dziecko czy pies pozostają we wzajemnej koegzystencji. Dzięki obecności w domu psa dzieci nie nudzą się, potrafią godzinami bawić się ze swoimi pupilami – psy bardzo lubię się bawić, odwzajemniają w znakomity sposób uczucia i zachowania ludzi w stosunku do nich. Taki pies w domu to zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich członków rodziny, bo przecież w sytuacji, kiedy ktoś na przykład zamierza się nam włamać do domu, pies jest znakomitym strażnikiem i często przestępcy słysząc, że w domu jest pies, rezygnują ze swoich niecnych zamiarów. Pies ponadto jest istotą, która kocha wszystkich domowników miłością bezwarunkową, wcale nie musimy go podkupywać i starać się o jego względy.

Przemoc wobec dzieci w zwykłej rodzinie

poniedziałek, Marzec 3rd, 2014

Bardzo dużo mówi się o przemocy, która dotyka rodzinę, nawet taką przeciętną, zwykłą rodzinę, rodzinę której nikt nie podejrzewa o problemy, dopóki nie zdarzy się tragedia. Najczęściej przemoc w rodzinie dotyka kobiety oraz dzieci, właśnie te dzieci powinniśmy chronić przed niebezpieczeństwem, ponieważ same nie są w stanie się bronić, są na to zbyt słabe i zależne od dorosłych. Bardzo często przemoc wobec dzieci zaczyna się od dawania klapsów, które rodzice i opiekunowie często tłumaczą w taki sposób, że skoro oni dostawali klapsy i nic im się nie stało, to wychowawczo lub zapobiegawczo. Jednak ważne jest to, że każda przemoc, nawet ten klaps, narusza poczucie bezpieczeństwa dziecka, narusza jego nietykalność cielesną. Dorośli ludzie zbyt często zapominają, jak poniżeni oraz skrzywdzeni czuli się, kiedy wobec nich była stosowana przemoc, w momencie kiedy byli dziećmi i nie mogli się bronić. Coraz częściej, przemoc stosowana wobec najmłodszych, jest poważnie traktowana przez policję oraz instytucje takie jak Ośrodki Pomocy Społecznej, dzięki czemu statystycznie coraz rzadziej dotyka ona dzieci.

Czy wiesz że
  • Oświetlenie oraz inne ważne dodatkiOświetlenie oraz inne ważne dodatki
    Urządzanie rodzinnego domu czy mieszkania to nie takie łatwe zadanie, jak na pierwszy rzut oka może nam się wydawać. To przede wszystkim zastanawianie się nad wieloma elementami, wszystkie bowiem będą …
  • Szum suszarki dla niemowlakaSzum suszarki dla niemowlaka
    Szum suszarki dla niemowlaka. Kiedy dowiadujemy się, że niebawem na świat przyjdzie nasze pierwsze dziecko, od razu przystępujemy do urządzania pokoiku, zakupu mebli, a także niezbędnej wyprawki. Staramy wybierać się …
  • Wystrój mieszkania damski i męskiWystrój mieszkania damski i męski
    Ludzie bardzo starają się o wygląd swojego miejsca zamieszkania, bez względu na to czy jest to lokum w bloku wielorodzinnym czy w domku jednorodzinnym. Chcą odzwierciedlić swoje gusta, upodobania i …
Links
Strony
Najnowsze komentarze